GM27X5QIPS
Resolution
2560 x 1440 (QHD)
Screen Panel Type
IPS
Screen Response Time
1ms
Refresh Rate
165Hz
Adaptive Sync
FreeSync
Modes
Standard, Movie, FPS, RTS, EyeSaver
Viewing Angle (H)
30° to 180°
Viewing Angle (V)
48° to 165°
Connectivity
HDMI, VGA, DisplayPort, Audio output (3.5mm Headphone Jack)
PC99 Function
Yes (must)
Flicker-free
Yes
Blue-light Free
Yes
G-SYNC Compatible
Vesa Mounting
100 x 100 mm
Weight
8.0
Computer Components
Redragon AZUR GM24X5IPS 24-Inch Full HD 180Hz 1ms Gaming Monitor | GM24X5IPS
Redragon OPAL-L Gaming Monitor 27 inch GM27X5QIPS 2K QHD IPS Display 2560 x 1440 200Hz Refresh Rate 1ms Response Time AMD FreeSync Technology, 16.7m Color Display, Black | GM27X5QIPS-L-200Hz